Řemeslníci se namísto provozování řemesla na vlastní účet přesouvají do automontoven, odkud chodí domů sice s nižší výplatou, ale se zcela s čistou hlavou a s vědomím toho, že jim socialistické odbory vydupou pro další roky lepší podmínky, jejich nejzásadnějším každodenním problémem se tak stává rozhodování, co si dát v závodní jídelně k obědu.

Obchodníci a restauratéři končí své živnosti proto, že nejsou schopni sehnat dostatečné množství personálu do svých obchodů a restaurací, a pokud se jim přece jenom podaří zaměstnance sehnat, ručí nakonec celým svým majetkem za jejich případné (i neúmyslné) chyby. A když už se jim konečně začne dařit, dorazí nakonec na kontrolu daňová či celní správa a napaří jim pokutu třeba na nepřeřízení letního času v registrační pokladně pro EET. Po čase se i takový podnikatel nakonec vzepře sám sobě, zavře krám a odchází do automontovny. 

Po nástupu do automontovny se všem opravdu uleví - jako mávnutím kouzelného proutku zmizí nutnost podávat jakési nesmyslné kontrolní hlášení, měsíční přiznání k DPH, přehledy toho či onoho a nakonec i o pětitýdenní dovolené si řemeslník také mohl jenom nechat zdát.

Na internetu potom neseženeme ani zedníka, ani instalatéra a ani farmáře, od kterého by bylo možné koupit kvalitní maso. První dva, pokud nejsou ještě ve Škodovce, tak na webu neinzerují. Proč taky. Kšeftů mají dost z referencí svých zákazníků a další reklama by je nutila pracovat od tmy do tmy nebo sehnat zaměstnance, kteří ale nejsou dostupní, protože pracují v automontovně. A farmář nedostal dotace, protože byl příliš malým farmářem, případně se nedokázal poprat s hromadou papírů, které jsou pro získání dotace potřeba dát dohromady.

Ale proslýchá se, že prý bude líp. A možná, že jednoho dne opravdu bude. Až všem těm, co nesmyslné regulace vymýšlí a uvádějí do praxe, doma praskne vodovodní potrubí, ucpe se jim WC, přestane topit topení, chladit lednička a vypálí se jim pojistková skříň. Nejlépe vše najednou a dva dny před Vánocemi. Možná, že potom sami zjistí, kolik škody napáchali a nakonec i oni zmoudří.

Pokud si projdete naši webovou prezentaci celou, tak zjistíte, že podnikat se dá nejen v Česku, ale i v dalších zemích, a to za podmínek významně příznivějších. Dnes jiži není díky rozmanitým asistenčním službám problematická ani neznalost jazyka, obvykle postačuje nákladní znalost angličtiny nebo i ruštiny. Než tedy podlehnete zoufalství, zeptejte se nás, třeba společně nalezneme cestu zpět k vašemu podnikání.

 

Mgr. Tomáš Pelikán
Daňový klub s. r. o.
jednatel společnosti

Telefon:   +420 326 587 701
E-mail:   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.